یادآوری از دروس کلاس اول ابتدایی

با سلام به معلمین جدید الستخدام

اگر امسال به مقطع ابتدایی وارد شده اید و معلم پایه دوم شده اید می توانید با خواندن این مطالب در هفته های اول مهر در کلاس موفق شوید .

من برای این هفته ها از کتاب های درسی استفاده نمی کنم و یاد آوری از کلاس اول را انجام می دهم زیرا دانش آموز چهار ماه تعطیل بوده و باید برای آماده شدن برای یادگیری مطالب کلاس دوم باید تمرین کند .

پس می توانید ابتدا صداها را که 6 صدا است یادآوری کنید سپس با کمک صداها حروف الفبا را ترکیب کنید و در هر جلسه برای هر حرف دانش آموزان کلمه سازی کنند مانند :

حرف بـ که با صدای آ ترکیب می شود و با را تشکیل می دهد .

در رابطه با درس ریاضی نیز عددنویسی از 1 تا 99 را با رقم و حروف آموزش دهید .

و برای اینکه دانش آموز خسته نشود بین کارها زنگ تفریح داشته باشید و داستان یا شعری بخوانید و یا در زنگ های بعدی نقاشی بکشند .

سعی کنید تا دانش آموزان دستشان عادت به قلم نکرده و حروف الفبا را یاد نگرفته اند درس اول  بخوانیم را ندهید می توانید بعد از سه یا چهار روز از کلمات درس اول بخوانیم روی تابلو بنویسید و تمرین خواندن و نوشتن کنید تا بهتر آماده شوند در ضمن خط تحریری  فراموش نشود چون یکی از مهمترین کارهای یک معلم پایه دوم است .

در پایان سعی کنید با معلمان با سابقه ارتباط داشته باشید.

موفقیت و سلامتی را برایتان آرزومندم

/ 2 نظر / 68 بازدید
یاس

خیلی خیلی ازتون ممنونم. اگر بچه ای حروف را از سال اول نشناخته باشد چطور؟من با دو تا از این قبیل دانش آموزان سروکار دارم به مشکل برخوردم...

نازی

ممنون از سایت خوبتون.من یک معلم تازه کار هستم.میشه در مورد استفاده از خط تحریری توضیح بدید و اینکه ایا ایده ی جدید برای تکرار وتمرین اعداد از 0 تا 99 دارید؟