تولد عدد 100

بعد به صورت داستان گویی شروع میکنیم که در یک جنگل زیبا اعداد یک رقمی و دو رقمی زندگی می کردند و رهبر آنها عدد 99 بود عدد 99 خیلی مغرور بود و به همه ی اعداد دستور می داد و می گفت من از همه ی شما بزرگ ترم .

یک شب که عدد 99 در خواب بود یک دفعه یک چوبی به سرش خورد و هراسان از خواب بیدار شد و پرسید چه شده ؟ چه خبر شده ؟ چه کسی این جاست ؟

(چوب کبریتی را نشان می دهیم ) و می گوییم بچه ها گوش کنید و ببینید که یک چوب کبریت چه بر سر 99 می آورد و چوب کبریت جلو می رود و می گوید من می خواهم به شما اضافه شوم اجازه می دهید ؟ 99 که خیلی از خود راضی بود گول خورد و اجاز ه داد همین که چوب کبریت به او اضافه شد یکباره عدد ی ظاهر شد و صدا کرد :

آهای من عدد 100 هستم و شما باید به من احترام بگذارید زیرا شما از من کوچک تر هستید و عدد 99 از تخت پایین آمد و شهر اعداد سه رقمی به وجود آمد .

به همین ترتیب توضیح می دهیم و تعدادی از اعداد سه رقمی را به همین شکل معرفی می کنیم تا بچه ها با این داستان خوب درس را فرا بگیرند البته این یک طرح ابتکاری بود که برای تدریس عدد 100 به کار می برم.

شما عزیزان هم می توانید بهتراز طرح من داشته باشید یک معلم برای تدریس باید خلاق و توانمند باشد تا بتواند از راههای مختلف درس را برای بچه ها آسان کند .

/ 2 نظر / 164 بازدید
حامد

سلام همکار محترم وبلاگ زیبایی دارید من هم به کلاس دوم درس میگم اگه دوست داشتین همدیگر را لینک کنیم.

بحرینی

با سلام همکار گرامی وبلاگتان عالی است موفق باشید.